Objawy impotencji

Główne objawy impotencji dotyczą problemów ze wzwodem penisa, które uniemożliwiają lub w znacznym stopniu zakłócają odbywanie pełnego stosunku seksualnego. Zaburzenia erekcji mogą występować w różnym nasileniu.

Wyróżniamy stopień łagodny, umiarkowany i ciężki. W stopniu ciężkim osiągnięcie satysfakcji seksualnej i odbycie prawidłowego stosunku jest zupełnie lub prawie zupełnie niemożliwe, w pozostałych przypadkach mężczyzna niekiedy jest w stanie osiągnąć orgazm i współżyć z partnerką, ale jego zdolności seksualne są bardzo obniżone.

W skrajnych sytuacjach wzwód jest całkowicie niemożliwy do osiągnięcia, nawet pomimo długotrwałych pieszczot i odczuwania stanu podniecenia seksualnego.

Czasami wzwód występuje w postaci częściowej, ale trwa bardzo krótko, przy czym do wytrysku nie dochodzi, a mężczyzna nie osiąga satysfakcji seksualnej. Impotencja może się również objawiać przez uzyskanie pełnego wzwodu, który jednak jest bardzo krótkotrwały, a do jego osiągnięcia mężczyzna potrzebuje długiego czasu stymulowania. Dochodzi wówczas do wytrysku przedwczesnego.

Przedwczesny wytrysk nie zawsze oznacza impotencję. Taka sytuacja jest możliwa, gdy mężczyzna dopiero rozpoczyna swoje życie seksualne lub gdy wznawia je po dłuższym czasie abstynencji, jak również na skutek nadużycia alkoholu, stresu i przemęczenia.

W przypadku, gdy przedwczesny wytrysk nasienia pojawia się regularnie przy cyklicznym współżyciu, wtedy możemy uznać ten objaw za symptom impotencji. Występuje ona, gdy nieprawidłowy wzwód penisa pojawił się nagle i gdy utrzymuje się przez dłuższy czas.

Inne objawy impotencji związane z zaburzeniami erekcji to słaby wytrysk bez ciśnienia, mała ilość spermy przy wytrysku, długi okres niewrażliwości na bodźce oraz utrata erekcji jeszcze przed osiągnięciem orgazmu lub tuż po nim, a także tzw. miękka erekcja, czyli wzwód w stanie, który uniemożliwia odbycie pełnego aktu płciowego.

Impotencja objawia się nie tylko problemami z erekcją, ale również spadkiem popędu seksualnego, czyli osłabieniem zainteresowania seksem lub nawet całkowitym brakiem ochoty na seks. Czasami impotent odczuwa silny psychiczny lęk przed zbliżeniem i unika sytuacji, które mogą do niego doprowadzić.

3 odpowiedzi na Objawy impotencji

  1. Marek pisze:

    Moja żona od dwóch lat nie ma ochoty na sex. Kupiłem ze 4 różnego rodzaje preparaty typu hiszpańska mucha, na zwiększenie kobiecego libido afrodyzjaki i nic! Czy ona mnie zdradza? Bo jakoś mi się w głowie nie mieści, że można być takim oziębłym.

  2. m pisze:

    Ja mam pytanie mam 20 lat współżyję od 15 roku życia często powtarza mi się zbyt wczesny wytrysk, ale wydaje mi się, że to z podniecenia, wcześniej łatwiej mi było osiągnąć kolejny wzwód jednak staje się to z wiekiem coraz trudniejsze, co mogę z tym zrobić?

  3. kuzyn pisze:

    od dłuższego czasu nie mam wytrysku podczas uprawiania sexu. jak go osiągnąć, czy jest na to jakiś lek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *